Ciekawostki

Wybielające paski – jak je stosować i czy naprawdę są bezpieczne

Osoby, którym będą się marzyć idealnie białe zęby do dyspozycji mają parę różnych opcji. Przede wszystkim zacząć trzeba od zrezygnowania z palenia papierosów oraz nieodpowiedniej diety, ponieważ są to główne czynniki powodujące powstawanie nieładnych przebarwień. Lecz jeżeli już będzie już miał żółte zęby, to nawet jeśli wprowadzi różne zmiany to i tak kolor sam nie zejdzie. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą wybielające zabiegi, wykonywane przez profesjonalnych stomatologów. Rezultaty tego typu zabiegów są długotrwałe, jednak trzeba się liczyć z dość dużym wydatkiem. Inną opcją, dużo tańszą i możliwą do wykonania w domu, są paski wybielające. W ostatnim czasie zaczęły się one cieszyć dużą popularnością, także ze względu na swoją cenę.

Takie paski kupić bowiem można we wszystkich aptekach i wielu sklepach internetowych, a cenowo są bardzo przystępne. Jeżeli ktoś planuje czegoś więcej się dowiedzieć na ten temat, to może w wyszukiwarce wpisać hasło crest 3d white, a następnie przeglądnąć otrzymane strony. Tego typu informacje przydają się bardzo, jeśli ktoś rzeczywiście będzie się decydował na wykonanie tego typu zabiegu. Tak naprawdę rzadko pojawiają się przy nim jakieś bardziej poważne powikłania, lecz należy zachować sporo ostrożności podczas nakładania pasków. Zawierają one bowiem dość mocne chemiczne związki, jakie jak nadtlenek wodoru albo nadtlenek karbamidu.

Substancje te po wchłonięciu przez zęba powodują jego wybielenie, lecz w zetknięciu z tkankami miękkimi mogą wywołać jakieś podrażnienia. Z tego też powodu w czasie przykładania pasków trzeba uważać, żeby możliwie jak najmniej dotykały one dziąseł i języka, tak żeby zmniejszyć ryzyko ich podrażnienia. Jeżeli ktoś nie do końca będzie miał pewność co do stanu swoich zębów i tego, czy nadawać się one będą do takiego wybielania, to powinien omówić to ze swoim dentystą. Podczas nakładania niezwykle istotne jest też to, żeby wszystkie paski dobrze przylegały do zębów. Jeżeli tak nie będzie, to pewne części zęba mogą nie zostać odpowiednio wybielone i może to być jednak widać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz