Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Modnie, Uroda

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje opcję przeprowadzenia testów diagnozujących depresję. Jeżeli wobec tego klient podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do poradni może oczekiwać na rozmowę, której towarzyszyć będzie diagnoza. W dodatku ekspert wyznaczy również, co należy robić dalej, aby konkretna osoba mogła chwalić się wyraźną stabilnością w przyszłości. Test na depresję zalecany jest zwłaszcza wówczas, kiedy u konkretnej osoby będą pojawiały się pierwsze objawy takiego zaburzenia albo gdy będą utrzymywały się one przez długi czas.

Po stronie placówki można także dowiadywać się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, że ktoś z najbliższych osób zmaga się z depresją. Wówczas można zasugerować członkowi rodziny bądź przyjacielowi, iż przypuszczalnie powinien skonsultować się ze specjalistami. Testy psychologiczne pozwalają na sprawdzoną diagnozę i najczęściej są wiodącym z motywów dla kogoś, aby miał chęć się leczyć.

Tym bardziej jest to istotne wówczas, gdy dana osoba nie widzi celu w tym że żyje. Psycholodzy z podanej poradni opublikowali też test samowiedzy, przygotowany na podstawie PHQ – 9. Zawiera on dziewięć zapytań, odwołujących się stanu psychicznego w przeciągu ostatnich 2 tygodni. Jeśli osoba która uzupełnia test udziela odpowiedzi „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej aniżeli cztery twierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo skonsultować się z psychologiem, który zrobi wnikliwą diagnozę.

Specjalista przeprowadzi diagnostykę bazując na Teście Becka. Jest ona powszechnie stosowana w analizie nasilenia symptomów depresyjnych. Test Taki może zostać użyty u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do osiemdziesięciu lat. Jest pomocny w ocenie nasilenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany prywatnie lub dla większej liczby osób, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W gabinecie Spokój w Głowie eksperci posługują się także innymi metodami służącymi diagnozie, a także ukazują chorym jak mogą oni sobie radzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci wpisywani są na stałą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz