Modnie, Uroda

W jaki sposób się można pozbyć lakieru na paznokciach

Duża część kobiet bardzo chętnie ozdabia swoje paznokcie. Różnych możliwości na to jest przynajmniej parę. Bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze lakiery. Posiadają one ten plus, że są dostępne w ogromniej ilości kolorów i odcieni, a dodatkowo można je bez problemów samemu nałożyć w domu. W ostatnim czasie coraz więcej pań decyduje się też na zrobienie hybrydowych paznokci, tutaj także możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile hybrydy nakleja się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to jeśli chodzi o lakier można też sobie z nim poradzić samemu. W tym celu wystarczy kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Całkiem niedawno jeszcze większość tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Ta substancja radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania lub delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować ich uszkodzenie, dlatego należy tu mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, gdy bez acetonu się nie obejdzie, ale jeżeli tylko będzie możliwość, to jednak lepiej go zastąpić czymś innym.

Szczególnie że aktualnie nie ma żadnych problemów z dostępnością do wielu dobrych zmywaczy, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze opierające się na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest dużo większe. Poszukując zmywacza pasuje zwrócić swoją uwagę na to, do jakich celów ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera środki pielęgnacyjne, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem będzie jedynie pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Ale jeżeli trzeba będzie przygotować paznokcie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, jaka utrudni naklejanie hybrydy i może spowodować szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz