Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Zdrowotne

Metoda twardego lutowania – na czym polega

Lutowanie to jedna z najpopularniejszych technik na łączenie różnych metali. W przeciwieństwie do spawania, które traktuje dość inwazyjnie łączone elementy, lutowanie opiera się na wypełnieniu przestrzeni między nimi specjalnym lutem. z tego też powodu proces ten jest znacznie bezpieczniejszy, także jeżeli będzie chodzić o wykonywanie prac. Nie wymaga też używania tak wysokich temperatur i specjalnych środków zabezpieczających. Samo lutowanie powszechnie się wykorzystuje na przykład do produkowania elektronicznego sprzętu, gdzie elementy i układy są właśnie montowane takim sposobem. Robione to jest przy pomocy tak zwanego miękkiego lutowania, przy którym używa się lutów wykonanych z cyny i dodatku miedzi lub ołowiu.

Spoiwa takie przewodzą bardzo dobrze prąd elektryczny, i stąd wynika ich główne zastosowanie. Metoda ta może też być stosowana do łączenia rur w grzewczych i wodnych instalacjach, ale pod warunkiem że temperatura pracy systemu nie przekracza stu dziesięciu stopni. Jeżeli ta wartość będzie większa, to zastosować należy lutowanie twarde, które jest drugą popularną metodą. W przypadku tego lutowania temperatura podczas pracy wynosi powyżej 450 stopni, z tego też powodu potrzeby będzie odpowiedni sprzęt. Niejednokrotnie stosowane są palniki na propan-butan albo acetylenowo-tlenowe, lecz używać też można lamp lutowniczych i lutownic indukcyjnych.

Lutowanie twarde stosowane jest z powodzeniem do łączenia części miedzi, brązu, mosiądzu, stali oraz rozmaitych szlachetnych metali. Z tego też powodu często jest używane przy różnego rodzaju instalacjach, gwarantując wysokim poziom odporności lutów na rozciąganie i mechaniczne uszkodzenia. Jako spoiwo przeważnie są wykorzystywane luty miedziane, srebrne i fosforowe. Poza tym bardzo ważną rzeczą jest stosowanie specjalnych topników, które mają za zadanie poprawić jakość połączenia i jego ogólną szczelność. W związku z tym że lutowanie jest dużo łatwiejsze niż spawanie, to bez problemów dadzą sobie z nim nawet radę osoby nie dysponujące dużym doświadczeniem w tego typu pracach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz