ARTYKUŁ SPONSOROWANY Edukacja, Rozrywka

Tablice edukacyjne – czy można zrobić taką samemu

Dzieci uwielbiają się bawić przedmiotami, którymi nie mogą. Rolą dorosłych musi być zadbanie o ich bezpieczeństwo i przypilnowanie, aby nic nieodpowiedniego nie dostało się w ich małe rączki. Lecz można pomóc maluchom w poznawaniu świata, a świetnym sposobem na to będą rozmaite tablice manipulacyjne. Tablice takie zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem, ponieważ świetnie stymulują rozwój. Zamocowane są do nich elementy, jakie można znaleźć w każdym domu. A które da się przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc przy tym koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne można kupić w wielu sklepach, zarówno niewielkie, mające kilka elementów, jak też dużo większe, zawierające ich ponad dwadzieścia. Zależnie od wytwórcy mają one bardzo różne przedmioty, w niejednym przypadku można też tablicę zrobić na zamówienie i zdecydować, co się na niej znajdzie. Ale jeśli ktoś ma trochę manualnych zdolności, to taką tablicę bez żadnego problemu może przygotować samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to jakiś wielki wyczyn, trzeba jedynie pomyśleć o kilku ważnych rzeczach.

Tablica sensoryczna sprawdzi się najlepiej na sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a jednocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę należy przyciąć na odpowiedni wymiar, a następnie z uwagi na bezpieczeństwo zaokrąglić wszystkie rogi. W dalszej kolejności do tak zrobionej bazy można przytwierdzić wszystko, co potrzebne.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo można użyć kół zębatych, lusterek czy przełączników, świetnie będą się też sprawdzać rozmaite elektroniczne urządzenia, przykładowo takie jak telefony, piloty czy kalkulatory. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie przedmiotów wydających dźwięki, z tego też powodu warto przeznaczyć jakieś miejsce na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie przedmioty muszą być dobrze przymocowane, aby nie dało się ich przypadkowo oderwać. Tablica edukacyjna dla dzieci nie może też posiadać żadnych drobnych części, które mogą odpaść, gdyż stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz