ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja

Jakim sposobem dbać o silnik w aucie lub też quadzie? Ceramizery oraz inne akcesoria

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż kiedy tak właściwie zbliżą się zima musimy zmienić opony z letnich na zimowe, to obowiązek wszystkich kierowcy, od jakiego zależy bezpieczeństwo na drodze nie jedynie nas i naszych pasażerów, lecz także innych użytkowników drogi. To sprawa prosta i niezaprzeczalna, lecz pozostaje jeszcze jedna kwestia – jeżeli planujemy dopiero nabyć opony, to jakie powinnyśmy wybrać? Czy ma to jakieś szczególne znaczenie? Otóż ma – najistotniejsze jest, aby były to opony najwyższej jakości, a nie tanie, kupione okazyjnie podróbki, które wydają się nam niczym nie różnić się od swoich kolegów z wyższej półki.

Dla amatora trudno jest rozpoznać, czy opona jest lepsza czy gorsza – w końcu wykonane są z tego samego materiału, wyglądają tak samo i właściwie nie czujemy różnicy w prowadzeniu.

Pozornie, albowiem w rzeczywistości różnice są przeciwne, a dla paru złotych w gruncie rzeczy nie należałoby nam ryzykować swojego zdrowia a nagminnie nawet życia – właśnie dlatego przetestuj jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Przy zakupie opon należy więc zwrócić szczególną uwagę na to po jakim terenie będziemy poruszali się zazwyczaj – wybierać należy je albowiem w głównej mierze pod tym kątem.

Do tego niebezużyteczne jest przemyślenie częstotliwości korzystania z auta. Dylematem dla dużej grupy osób jest również fakt, czy zakupić opony używane czy pionierskie – odpowiedź jest łatwa, żadna używana opona nie dorówna oponie nowatorskiej. Pamiętajmy też o kwestii przyjaźniejszych oraz gorszych opon – jeśli zależy nam na najogromniejszym bezpieczeństwie, to zatroszczmy się o to, żeby opony umieszczone na tylnej osi samochodu były lepsze od tych na przedniej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz