ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowotne

Jakiego rodzaju możliwości mają pacjenci jeśli chodzi o leczenie zębów

Nawet systematyczne pilnowanie stanu swoich zębów nie w każdej sytuacji zabezpieczy przed jakimiś problemami. Czasami próchnica może się rozwijać niezauważalnie w środku, czasem pojawią się uszkodzenia nerwów czy jakieś stany zapalne. Tak więc odpowiednia profilaktyka ma bardzo duże znaczenie, ale tak czy inaczej czasami nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty.

W przypadku zwykłych kłopotów z zębami z reguły powinien wystarczyć dentysta poznań. On kompleksowo zajmie się ich leczeniem, a jeżeli będzie taka potrzeba to przeprowadzi również jakieś inne zabiegi, takie jak usuwanie zębów mądrości. Do dentysty należy przynajmniej raz w roku udać się na kontrolne badania, w czasie nich wszystkie zęby zostaną sprawdzone bardzo dokładnie i jeżeli znajdą się ubytki, to zostanie zaproponowane odpowiednie leczenie. U części osób mogą jednak wystąpić znacznie poważniejsze problemy, przykładowo rodzaju stany zapalne. One mogą wymagać już chirurgicznego wsparcia, a takimi sprawami zajmuje się chirurgia stomatologiczna. Więcej informacji na stronie https://www.emdent.pl/piaskowanie/

Resekcja korzenia czy usuwanie ósemek to zabiegi najczęściej wykonywane, lecz ogólnie ich jest znacznie większa ilość. Jeśli ktoś musiał jednego lub kilka zębów wyrwać, to dla niego odpowiednia będzie protetyka stomatologiczna. Lekarze z tej specjalizacji przede wszystkim się zajmują uzupełnianiem ubytków, a mają do tego kilka różnych możliwości. Niezwykle chętnie wybierane w ostatnim czasie są implanty zębów. Co prawda będą one wymagać chirurgicznego zabiegu, lecz po zagojeniu będą miały wytrzymałość porównywalną z naturalnymi zębami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz