ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Wkład kominkowy z żeliwa czy stali – który będzie lepszy

Dobrze zaprojektowany i wykonany kominek z pewnością dostarczy mnóstwa przyjemności domownikom, a może również i bardzo dobrze posłużyć do ogrzania pomieszczeń w zimie. Jedną z najistotniejszych rzeczy, o jakie należy pomyśleć w czasie wyboru, będzie znalezienie jak najlepszego wkładu.

Wkłady kominkowe kawmet dostępne są w wielu rodzajach, będą się od siebie różnić nie tylko zastosowanym materiałem i wykonaniem, lecz również wielkością i różnymi funkcjonalnościami. Dlatego też wybierając taki wkład należy zastanowić się dobrze wcześniej co jest potrzebne, i zakupić taki który spełni wszystkie potrzeby. Po pierwsze wkłady kominkowe Hajduk podzielić można na żeliwne i stalowe.

Żeliwo akumuluje więcej ciepła i nie chwyta go korozja, lecz uważać przy nim trzeba żeby nie pękło przy nieodpowiednim użytkowaniu. Stal ma gorsze parametry termiczne, za to będzie dawać dużo więcej konstrukcyjnych możliwości. Niezależnie od tego, jaki rodzaj materiału zostanie użyty, to bardzo ważne jest aby korpus był solidny i gruby. Za cienkie ścianki często będą powodowały niezbyt równe nagrzewanie, i wkłady kominkowe kratki wówczas mogą ulec uszkodzeniu.

Z pewnością przed zakupem dowiedzieć się trzeba, jak długo kominek będzie pracował bez uzupełnienia opału. Porządne wkłady kominkowe Defro mogą utrzymać temperaturę nawet przez dziesięć godzin, tak więc zapalając w nich przed nocą rano powinno jeszcze być ciepło we wnętrzu. Przyjrzeć się także należy sprawności wkładu, ta w modelach lepszych jakościowo nie powinna być niższa niż siedemdziesiąt procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz