ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

W jaki sposób wybrać tapetę pod względem kolorystyki i motywu

Położenie tapet na ścianie ma sporo plusów, z takich też powodów popularność ich od pewnego czasu znacząco rośnie. Na pewno w dużej mierze przyczyniają się do tego nowe podkłady, lecz również i możliwość zakupu tego typu tapet w internetowych sklepach.

Rozwiązanie takie jest praktyczne i wygodne, wystarczy znaleźć jakiś pewny tapeta mural sklep, poszukać odpowiedniego motywu, wybrać podkład i po paru dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Aktualnie kupujący do wyboru mają parę rodzajów podkładów, które się od siebie różnią ceną i właściwościami.

Najtańsze są podkłady wykonane z papieru. Ich zaletą jest wygodne klejenie i ładnie odwzorowane kolory, lecz nie nadają się one do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie nadają się do zmywania. Flizelinowe tapety posiadają od strony naklejanej na ścianę cienką warstwę flizeliny, przez co są grubsze i bardzo dobrze maskują wszelakie nierówności na ścianach. Niejednokrotnie posiadają też warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale też i mają one najlepszą jakość. Po pierwsze świetnie oddają barwy – każda tapeta mural dla dzieci przez długie lata cieszyć będzie oczy głębokim nasyceniem, bez ryzyka zbladnięcia. Dodatkowo wykazują dużą odporność na działanie wody, dzięki czemu świetnie sprawdzą się takich pomieszczeniach łazienka lub kuchnia. Zamawiając tapetę należy również wybrać odpowiedni klej, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz