ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowotne

Najatrakcyjniejsze akcesoria i ekwipunek do treningów

Trening specjalistyczny z kolei będzie obejmował już tylko te ćwiczenia, jakie bezpośrednio będą zmierzały do osiągnięcia przypuszczalnego mistrzostwa w wybranym aspekcie. Treningi sportowe rozwijają dużo rozmaitych czynników: siłę, szybkość, wytrzymałość i kombinacje tych cech. Trening ściśle siłowy będzie absorbował mięśnie w taki sposób, aby zwiększyć ich optymalną wydolność, czyniąc tym samym zawodnika zdolnym do na przykład podnoszenia obszernych ciężarów czy rzucania przedmiotami na gigantyczne odległości. Trening szybkościowo-siłowy z kolei skupi się nie tylko na wydolności siłowej mięśni, ale także zadba o odpowiednio szybkie reakcje oraz ogólne zwiększenie szybkości, tak niezmiernie wymagane przy bieganiu lub też pływaniu – więcej na witrynie ławka pod sztangę.

Trening siłowo-wytrzymałościowy zezwoli, oprócz zwiększenia potencjalnej siły, na długookresowe z niej korzystanie, ergo zawodnik będzie mógł dłużej wykonywać obciążające treningi sportowe. Treningi, jakie będzie musiał podjąć zawodnik, odróżniane są na dynamiczne oraz statyczne. W wypadku ćwiczeń energicznych mamy do czynienia z obszerną ilością powtórzeń rzeczowych zestawów ćwiczeniowych.

Znacząca jest tu pamięć o kilku zasadach, takich jak wykonywanie ćwiczeń rozciągających dopiero po rozgrzewce, wykonywanie poszczególnych ćwiczeń z góry na dół (to znaczy najpierw ćwiczymy kark, następnie ręce, po pewnym czasie tułów a dopiero na samym końcu nogi) oraz by ćwiczenia rozpoczynać od największych grup mięśniowych. Ćwiczenia statyczne odnoszą się w zasadzie do rozciągania, przy czym można prowadzić je na parę sposobów: statycznie, sprężynująco, pasywnie, w oparciu o technologię PNFT bądź metodą

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz