ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja

Skup samochodów – jakie są formalności przy sprzedaży auta

Branża motoryzacyjna co roku generuje miliardy złotych przychodów. Najróżniejsze firmy między innymi zarabiają na sprzedaży nowych aut, akcesoriów i części czy realizacji rozmaitych usług. Jedną z ciekawszych opcji jest też skup aut Kraków, spora ilość biznesmenów z powodzeniem działa w tym obszarze i na zarobki raczej nie narzeka. Jednak jeżeli komuś się wydaje, że starczy mieć trochę kapitału, aby zacząć taką działalność, to jednak trochę się myli.

Dość prosto bowiem o pomyłki, które w skrajnym przypadku poskutkować mogą zamknięciem biznesu. Przede wszystkim bardzo duże znaczenie ma dobra znajomość branży motoryzacyjnej, bez tego trudno coś zdziałać. Można w ostatecznym wypadku zatrudnić na umowę jakąś obeznaną z tematem osobę, ale właściciel też musi się orientować we wszystkim. Bo na samym początku trzeba będzie zainwestować sporo pieniędzy, zarówno w plac odpowiedniej wielkości, jak również skupowane od klientów samochody.

Od samego początku będzie też konieczne nawiązanie współpracy z serwisem i zakładem lakierniczym – one zajmą się naprawą małych i dużych usterek i odświeżeniem pojazdu przed dalszą sprzedażą. To również wiązać się będzie z ponoszeniem pewnych kosztów, jakie trzeba uwzględnić w biznesplanie. Następną istotną rzeczą, o której skup samochodów Kraków musi szybko pomyśleć, jest wyszukanie chętnych na wcześniej zakupione samochody. O tym, że będzie je trzeba do sprzedaży przygotować było już wspominane, ale trzeba też systematycznie dodawać ogłoszenia w różnych portalach i serwisach, odpowiadać na maile i odbierać telefony.

Dużą część takiej pracy będzie zajmowało pokazywanie klientom pojazdów i organizacja dla nich jazd testowych. Jeżeli ktoś będzie miał kawałek wolnego terenu przy swoim domu, to może tam postawić wszystkie auta, a jeśli nie, to do listy wydatków dołożyć też będzie trzeba wynajęcie odpowiedniego placu. Podsumowując to wszystko otwarcie skupu może się okazać dochodowym biznesem, pod warunkiem że się wszystko dobrze zaplanuje. Tak jak chociażby to robi firma https://skupaut.malopolska.pl/, od lat z powodzeniem działająca na rynku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz