Biznesowe, Firmowe

Jakie korzyści niesie za sobą uruchomienie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie wiąże się z koniecznością podejmowania wielu ważnych decyzji. Ale aby takie decyzje podjąć, to trzeba posiadać odpowiednie dane, na jakich można się oprzeć, a do tego celu niezbędne będzie korzystanie z różnego rodzaju analitycznych narzędzi. Od lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, które od niedawna się doczekało nowej wersji, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Pomimo że nazwa jest bardzo podobna, bowiem najnowsze narzędzie po prostu się nazywa analytics 4, to w praktyce jest to zupełnie niezależny produkt, nie mający wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem.

Zupełnie odmienne jest także podejście do samej analizy, według pomysłu Google to ten właśnie kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 opiera się na strumieniu danych, bez wykorzystania plików cookie oraz wszelkich identyfikacyjnych danych. Analizie podlegają nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, ale zdarzenia, co daje znacznie więcej elastyczności. Co ważne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko stron internetowych lecz również aplikacji, z których korzysta coraz większa liczba posiadaczy smartfonów.

Od strony panelu zarządzania również zaszły duże zmiany. Nowa usługa wykorzystuje tak zwane strumienie, jakimi są właśnie wspomniane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Nowy wygląd panelu do kolejna nowość, osoby używające starego zapewne zauważą od razu brak niektórych raportów, które zostały usunięte lub przeniesione w inne miejsce. Nowością jest chociażby prognozowanie, które między innymi obejmuje szacowanie prawdopodobieństwa odejścia czy zakupów. Właściciele stron, których interesować będzie google analytics 4 dla sklepu, sami się mogą zająć uruchomieniem tego narzędzia, a mogą też do tego celu wynająć wyspecjalizowaną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 można znaleźć na przykład w serwisie https://clickflow.pl/, jeśli kogoś interesować będzie ta tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz