ARTYKUŁ SPONSOROWANY Dom, Ogród

Jak wybrać odkurzacz centralny? Różne odkurzacze bezprzewodowe

Celem zakupu odkurzacza jest ułatwienie i usprawnienie odkurzania. Można by użyć miotły i sprzątać ręcznie, ale byłoby to znacznie mniej wydajne i znacznie bardziej czasochłonne. Bez odkurzacza nie byłoby możliwe zbieranie mikropyłów i alergenów. Odkurzacz z mocnym silnikiem pozwoli Ci również na zaoszczędzenie czasu, ponieważ dzięki niemu nie będziesz musiał powtarzać tego samego miejsca 2-3 razy.

Z tych powodów moc silnika ma duże znaczenie. Jest to najważniejsze kryterium! Kupując odkurzacz centralny zyskujesz najlepszą siłę ssania na rynku. Zwykle 3 do 4 razy większa moc niż odkurzacza ręcznego i zwykle 5 do 10 razy większa niż odkurzacza akumulatorowego.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson centralny jest więc idealnym narzędziem, którego doskonała siła ssania pozwala na zbieranie dużych, małych i mikro zanieczyszczeń. Twój dom będzie czystszy, a sprzątanie szybsze z Dyson.

Należy pamiętać, że nie wszystkie odkurzacze centralne mają taką samą moc. Niektóre mają lepszy i mocniejszy silnik, a to naprawdę robi różnicę.

Jak określić potrzebną moc w Dyson?

Jak określić potrzebną moc? Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że nie ma jednoznacznych przepisów dotyczących pomiaru mocy. Dealerzy i producenci wystawiają to, co chcą wystawić. Kończy się to dużą przesadą. Istnieją dwa powszechne sposoby określania siły jednostki; albo przez Air Watts, albo przez liczbę stóp kwadratowych domu (obszar, który jednostka może pokryć). Najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie produktów marki Dyson. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.wadowice24.pl/nowe/polecamy/19295-odkurzacze-bezprzewodowe-czemu-zawdzieczaja-tak-duza-popularnosc.html

Waty powietrzne: 500, 600 lub 700 watów powietrznych. Im wyższy numer, tym lepsza moc odkurzacza. Problem w tym, że nie zawsze jest to prawda. Wiele firm (często sprzedających w dużych sklepach) stosuje małe silniki z jednym wentylatorem, który będą dociskać do maksimum, aby stworzyć waty powietrza. Problem w tym, że w realnym świecie Twojego domu odkurzacz nie będzie miał wystarczającej mocy, a przez to, że silnik jest wyciśnięty do maksimum, jego żywotność ulega skróceniu. Te małe silniki w dużych kanistrach to świetna strategia stosowana przez duże sklepy, abyśmy uwierzyli, że maszyna jest potężna. Najgorsze jest to, że klientowi bardzo trudno jest się zorientować, czy kupuje odkurzacz z małym silnikiem jednowentylatorowym, czy z dużym silnikiem dwuwentylatorowym. Zwykle nie jest to wskazane i zapewne jest zamierzone przez sprzedawców tanich urządzeń.

Metraż domu: W specyfikacjach produktów Dyson często pojawia się informacja, że odkurzacz jest „odpowiedni dla domu o powierzchni do 5000 stóp kwadratowych”. Dzięki temu teoretycznie klient może ocenić, czy odkurzacz będzie miał wystarczającą moc dla jego domu. Problem z tą metodą polega na tym, że jest ona przesadzona do maksimum. Niemal wszyscy dealerzy i producenci w ostatnich latach wypchnęli swoje liczby do absurdalnych poziomów. Pięć lat temu jednostka centralna, która była wystarczająco mocna dla domu o powierzchni do 1500 stóp kwadratowych, jest teraz reklamowana jako odpowiednia dla domu o powierzchni do 6000 stóp kwadratowych. Czysta przesada, która czyni tę funkcję bezużyteczną.

Zalecenia:

Ponieważ siła silnika jest najważniejszym kryterium, jeśli budżet na to pozwala, kup odkurzacz centralny z mocnym silnikiem. Niezależnie od wielkości domu do prawidłowego czyszczenia potrzebny jest mocny silnik. Najlepiej wybrać model o mocy powietrza 650 lub więcej. Na koniec zapomnij o modelach z małym, pojedynczym silnikiem wentylatora. Zamiast tego wybierz model z silnikiem z dwoma wentylatorami. Dzięki niemu uzyskasz znacznie większą siłę ssania i będzie on służył przez 20 lat.

Czy powinnam kupić odkurzacz centralny bezprzewodowy z workiem czy bez?

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż opróżnianie odkurzacza. Opróżnij kanister, wyczyść filtry i wymień worek. Przeglądanie kurzu i gruzu zebranego w ciągu ostatnich kilku tygodni nie należy do najprzyjemniejszych i nie jest też najbardziej higieniczne.

Również w tym przypadku przewaga odkurzacza centralnego jest znacząca. Zbiornik (pojemnik na kurz) jest 5 do 10 razy większy niż w odkurzaczu ręcznym. Opróżnianie jest więc 5 do 10 razy rzadsze. W rzeczywistości większość odkurzaczy centralnych wymaga opróżnienia tylko raz lub dwa razy w roku.

W dobrych odkurzaczach centralnych Dyson filtr można prać w pralce i to tylko raz w roku.

Wreszcie, jeśli twój centralny odkurzacz używa jednorazowych worków, konserwacja jest jeszcze prostsza, ponieważ po prostu zmieniasz worek, nawet nie dotykając lub przeglądając stary kurz i gruz. Worek chroni Twój filtr, więc nie trzeba go corocznie prać.

Zalecenia: Kup model z workiem (zalecenia dotyczące urządzenia znajdują się w następnym punkcie dotyczącym filtracji)

Jak wybrać odpowiednią filtrację?

Wiadomo, że jakość powietrza w domu często jest daleka od optymalnej. Wiele osób ma alergie lub uczulenie na kurz. Powietrze zasysane przez odkurzacz podczas sprzątania zostanie przefiltrowane, zanim trafi do domu. Doskonała filtracja odkurzacza centralnego pozwala mu skuteczniej pozbywać się mikrocząsteczek takich jak alergeny, roztocza i inne.

Dodatkowo, ponieważ odkurzacz centralny montowany jest zazwyczaj w piwnicy lub garażu, powietrze nie jest wydalane i filtrowane w tym samym pomieszczeniu, w którym sprzątany jest dom, co stanowi istotną przewagę nad odkurzaczami ręcznymi lub bezprzewodowymi. Wiele z tych ręcznych i bezprzewodowych odkurzaczy ma bardzo niskiej jakości filtr, a niektóre w ogóle nie mają filtra. W tym przypadku do pomieszczenia dostają się niefiltrowane mikrocząsteczki, które wdychamy podczas całego procesu czyszczenia.

Wreszcie, aby zmaksymalizować jakość filtracji, niektóre modele centralnego odkurzacza bezprzewodowego wykorzystują jednorazowe worki do gromadzenia kurzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz