ARTYKUŁ SPONSOROWANY Modnie, Uroda

Epilacja laserowa – na czym polega oraz czemu warto się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W czasie zabiegu używany jest nadzwyczajny diodowy laser, który przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb cery gruntownie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak nazywanego anagenu – więcej na kosmetyczka katowice. Wskazaniem do użycia epilacji laserowej ma prawo być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z odstępstwem wnętrza ucha i nosa, jednakowoż do na ogół epilowanych partii ciała przynależą nogi oraz ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

By skutecznie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg trzeba uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem żąda się stosownego przygotowania – niebezużyteczne jest więc zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie żąda w następstwie tego stosowania preparatów znieczulających bądź też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może powrócić do domu. Istnieją jednak miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez kilka dni wymagane jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz