Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Ciekawostki

Czym są i na jakiej zasadzie działają separatory oddzielające tłuszcz

Domowe ścieki trafiają najczęściej bezpośrednio do kanalizacji, a w przypadku mieszkańców domów niejednokrotnie również do szamb. Całkowicie odmiennie sytuacja wygląda w przypadku gastronomicznych lokali czy wytwórców artykułów żywnościowych. W takich firmach niejednokrotnie wytwarzane ścieki są zanieczyszczone różnymi tłuszczami, jakich zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można bezpośrednio odprowadzać. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższej temperaturze twardnieją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

To z kolei zmniejsza przepływ, a w skrajnych przypadkach może wręcz spowodować zatkanie wszystkiego i konieczność kosztowego przetykania. Z tego też powodu właściciel obiektu ma obowiązek oczyścić takie ścieki, bo inaczej narazi się na kary. Jeśli chodzi o tłuszcze do oczyszczania ich najczęściej stosuje się rozmaite separatory. Te urządzenia nie są skomplikowane w budowie, ale dzięki wykorzystaniu elementarnych praw fizyki wykazują się dużą skutecznością.

Sporym zainteresowaniem cieszą się jednokomorowe separatory, które łączą w sobie funkcję osadnika i separatora. Montaż ich jest naprawdę prosty i szybki, wymagają także znacznie mniejszą ilość miejsca, niż pozostałe opcje. Komory w dolnej części mają zamontowaną odpowiednią przegrodę, która służy do zatrzymania cięższych frakcji. Za to tłuszcz, z racji tego że jest lżejszy od wody, pływa na powierzchni ścieków znajdujących się w zbiorniku.

Odpływ jest umieszczony na pewnej głębokości, przez co nic niepożądanego nie trafia do niego. Jednak ze względu na to, że warstwa tłuszczu bez przerwy będzie rosnąć, to co kilka tygodni będzie potrzebny serwis separatorów. Podczas takiego czyszczenia zostanie oceniony techniczny stan całego urządzenia, a także usunięty tłuszcz i osady przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Takie czyszczenie separatorów zaleca się wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, to będzie zależne od charakteru i ilości ścieków. Najlepiej na stałe podpisać umowę z jedną z firm, wówczas nie będzie problemów na przykład z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz