Dom, Ogród

Czy opłaca się rozważać kupno bliźniaczego domu

Obecnie liczba dostępnych na rynku projektów domów powoduje, że praktycznie każdy w pewnym momencie coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej także projekty domów do zabudowy bliźniaczej. To rozwiązanie jest znane od wielu lat, ale obecnie na powrót zaczyna się cieszyć dużą popularnością, tak więc warto poznać jego zalety i wady.

W pierwszej kolejności domy bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, lecz są dwoma niezależnymi lokalami. Również działka podzielona zostaje na dwie mniej więcej równe części, i z reguły każda z nich będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Taka konstrukcja pozwala przede wszystkim na spore oszczędności, związane zarówno z kupnem samej działki, jak również postawieniem budynku.

Wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, a także sporo mniej robót budowlanych czy wykończeniowych. W całości inwestycji przełożyć się to może nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach może już dać całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy dalszym użytkowaniu, na przykład na zmniejszonych rachunkach za grzanie czy konieczne remonty to zrobienia. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś mało sympatyczny, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Ale jeśli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to taka bliska obecność jest bardzo korzystna, na przykład do pilnowania domu podczas nieobecności.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz