Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowotne

Czy można zarobić na prowadzeniu prywatnego bloga

Najróżniejsze blogi zaczęły się cieszyć ogromnym powodzeniem, zarówno pośród osób prywatnych jak i firm. Niewątpliwie duży wpływ na to mają dostępne możliwości techniczne. W większości przypadków tego typu blogi oparte są na platformie WordPress, dającej bardzo duże możliwości w konfiguracji, przy równocześnie niewielkich wydatkach. Sam WordPress jest bezpłatny, bez żadnego problemu można znaleźć jakąś ładną grafikę, za jaką też nie trzeba będzie płacić. Do wydatków zaliczyć można ewentualnie odnowienie domeny co rok i opłacenie konta hostingowego, lecz to zamknąć się powinno w kwocie maksymalnie trzystu złotych. Wiele osób uruchamiając swój blog początkowo nie planuje na nim zarabiać, ale z upływem czasu takie pomysły zaczynają się pojawiać. Jest bowiem faktem, że jeżeli wszystko zostanie dobrze poprowadzone, to można mieć z tego naprawdę niezłe pieniądze.

Rzecz jasna żeby znaleźć się na takim etapie trzeba najpierw włożyć dużą pracę w to, aby blog stał się popularny wśród użytkowników, bowiem tylko wtedy liczyć można na to, że rzeczywiście przyniesie on jakiś zysk. Przy dużej ilości gości na przykład można zastanowić się nad wyświetlaniem jakiś płatnych reklam. Reklamodawców można samodzielnie szukać, ale także można rozpocząć współpracę z jakąś platformą reklamową. Innym sposobem na zarabianie są różnego rodzaju programy partnerskie. Na swojej stronie należy wyświetlać materiały zachęcające gości, i jeśli któryś z nich zostanie przekierowany na stronę partnera i coś tam kupi, to wtedy właściciel bloga otrzyma prowizję. Dużym zainteresowaniem cieszą się też artykuły sponsorowane.

Niejednokrotnie wraz z prezentacją usług czy produktów promowanej firmy dodatkowo się jeszcze umieszcza link do jej strony. Tego typu działanie jest bardzo ważne przy pozycjonowaniu, bo bardzo pozytywnie wpływa na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Z takich też powodów jeżeli ktoś posiada własnego bloga, takiego jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, to pomyśleć też powinien o tym, że spróbować na nim zarobić. Zwłaszcza jeżeli taki blog jest chętnie odwiedzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz