Aktywność, Sport

Walizka – o czym należy pamiętać podczas zakupu

Nawet jakiś pojedynczy wyjazd wymaga odpowiedniego zapakowania się, i pasuje mieć w tym celu jakąś dobrą walizkę. A jeszcze bardziej przyda się ona, jeżeli ktoś częściej podróżuje, a w praktyce wtedy przydać się może ich kilka. Nie znajdzie się bowiem uniwersalny model, jaki sprawdzi się w każdej sytuacji, ponieważ bowiem będzie zależało od czasu podróży, ilości przedmiotów jakie trzeba zapakować a także środka lokomocji. Podróżując pociągiem albo samolotem nie trzeba przeważnie specjalnie uważać na wymiary walizek, lecz całkowicie odmiennie jest w przypadku samolotu. Każdy przewoźnik ma bowiem swoje zasady dotyczące gabarytów, których przestrzegać należy żeby nie narazić się na dopłaty. Przy lotniczych podróżach pomyśleć można o jednym z twardych modeli, w innych sytuacjach nie ma to większego znaczenia.

Z pewnością należy zwrócić również swoją uwagę na kolorystykę, z uwagi na wygodę szukania bagażu na lotnisku dużo bardziej praktyczniejsze są barwy mniej typowe, które łatwo jest dostrzec. Należy jednak uniknąć kolorystyki za jasnej, bowiem szybko takie walizki się brudzą. Jeżeli będzie chodzić o używane materiały, to przy twardych walizkach jest ich parę odmian. Do najpopularniejszych należą poliwęglan, polipropylen oraz ABS. Wszystkie te materiały zapewniają dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia, przede wszystkim zarysowania i pęknięcia. Obowiązkowo sprawdzić też należy jakość zamków, jeśli nie będą one solidne, to czasem nie wytrzymają trudów podróży, przyczyniając się do niewygodnych sytuacji. Duże znaczenie przy wyborze mają kółka.

Walizek bez nich nie jest dużo w sprzedaży, bowiem są niepraktyczne, najczęściej wybierane modele są z dwoma lub czterema kółkami. Takie kółka z reguły się wykonuje z plastiku, a w lepszych modelach z dużo bardziej wytrzymałego kauczuku. Jeśli ktoś chciałby się czegoś więcej dowiedzieć w temacie zasad wybierania walizek czy innych akcesoriów podróżnych, to może wprowadzić w wyszukiwarkę słowa fjallraven kanken i przejrzeć zwrócone wyniki, lub też zajrzeć do serwisu https://delcaso.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz