Ciekawostki

Preparaty do oleju – na jakiej zasadzie działają na silnik

Samochodowe silniki projektuje się na wiele lat pracy, ale wraz z upływem czasu będą się one zużywały. Nawet jeśli ktoś systematycznie dba o wymianę oleju, to przejeżdżenie kilkaset tysięcy kilometrów na pewno bez wpływu na kondycję silnika nie pozostanie. A już na pewno jeśli wymiany ktoś będzie zaniedbywał albo używa oleju o wątpliwej jakości. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się możliwość zahamowania tego procesu, a nawet w pewnym stopniu jego odwrócenia.

W sprzedaży pojawiać się bowiem zaczęły preparaty tworzące bardzo cienką, a równocześnie śliską i twardą powierzchnię na metalowych elementach. Jeżeli ktoś zainteresowany będzie większą ilością informacji na ten temat, to może w oknie wyszukiwarki podać hasło Silnik bierze olej i przeglądnąć znalezione serwisy. Samo użycie tego typu preparatów jest bardzo proste, trzeba je jedynie wlać do wnętrza silnika wraz z olejem, i następnie normalnie używać pojazdu.

Zresztą stosować je można nie tylko do silników, lecz również w wielu innych układach mechanicznych, typu skrzynie biegów czy przekładnie. Utworzona powłoka pomaga w kilku różnych rzeczach. W pierwszej kolejności przez to że ma dużą śliskość, to ogranicza w znaczny sposób tarcie między metalowymi elementami, a to z kolei ma wpływ na zużycie paliwa. Może w pierwszej chwili takie oszczędności nie będą się wydawać specjalnie duże, ale kilka czy nawet niekiedy kilkanaście procent mniej będzie miało spore przełożenie na znacznie mniejsze rachunki płacone na stacjach. Następną ważną sprawą jest ograniczenie zużywania się, a w części przypadków nawet regeneracja zębatek, tulei czy łożysk.

To z kolei może zabezpieczyć przed nadmiernym wyeksploatowaniem jednostki napędowej i koniecznością jej drogiej naprawy. Z tego co mówią producenci użycie takich preparatów zmniejsza wytwarzany w czasie pracy hałas, będzie też ograniczać wibracje i dymienie. Tak więc posiadacze samochodów zainteresowani tym tematem wpisać mogą w wyszukiwarkę hasło Regeneracja silnika, a później przejrzeć pokazane przez nią strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz