Ciekawostki

O czym należy pamiętać kupując białkowe odżywki

Uprawianie różnego rodzaju sportów wiąże się z tym, że trzeba też zadbać o siebie odpowiednio. Kluczowy jest odpowiedni odpoczynek, tak żeby ciało miało możliwość i czas dojścia do siebie po intensywnym wysiłku. Ale nie mniej ważne jest też pilnowanie prawidłowego odżywiania, co ma szczególne znaczenie jeśli się chce budować masę mięśniową. Jeśli nie dostarczy się odpowiedniej ilości odżywczych składników, to albo zabraknie sił na intensywne ćwiczenia, albo też przyrosty nie będą tak spektakularne, jak ktoś tego oczekuje. Z takich też powodów coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć wszelakie odżywki białkowe, które są świetną pomocą przy intensywnym trenowaniu. Oczywiście pamiętać należy o tym, że nie mogą one zastępować odpowiedniej, dobrze zbilansowanej diety, a tylko być jej uzupełnieniem.

Ze względu na posiadaną postać, to znaczy rozpuszczalny w wodzie lub mleku proszek, to stosować je można wygodnie bezpośrednio po treningu, uzupełniając w ten sposób szybko zapasy aminokwasów. Odżywki białkowe są dostępne na rynku w kilku odmianach, z tego też powodu przed zakupem warto zastanowić się chwilę, czego się będzie potrzebować, i jaki się ma na to budżet. Najwięcej osób sięga obecnie po koncentraty, które są najlepszym ekonomicznie, a jednocześnie polecanym wyborem. Z reguły zawierają w swoim składzie od 70 do 90 procent aminokwasów oraz trochę węglowodanów.

Stosunkowo szybko się wchłaniają, i bardzo dobrze będą się nadawać do budowania masy przy normalnym trenowaniu. Jeżeli ktoś chce szybciej osiągnąć widoczne rezultaty, lub też musi ograniczyć węglowodany, to lepszą opcją będą dla niego izolaty. Zawierają one znacznie więcej procentowo białka, a równocześnie dzięki wolnemu wchłanianiu zażywać je można bez problemów przed samym snem. Jeszcze skuteczniejsze są hydroizolaty, ponieważ dodatkowo w nich zastosowano proces hydrolizy, to znacznie szybciej się wchłaniają. Decydując się na zakup odżywek białkowych należy też zwrócić uwagę na to, kto jest ich producentem, na pewno warto kupować jedynie wyroby znanych i cenionych na rynku firm.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz