Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Aktywność, Sport ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy nurkowanie jest bezpieczne, jakie zasady trzeba przestrzegać

Świat pod wodą jest fascynujący i piękny, a od kilkudziesięciu lat również dostępny dla większości z nas. Technologiczny postęp sprawił, że aktualnie każdy komu pozwoli na to zdrowie może zrobić sobie kurs i zacząć nurkować. Jak się okazuje droga do tego aby oglądać samodzielnie rafy koralowe czy wraki wcale taka trudna nie będzie, tak więc warto dowiedzieć się jak to zrobić. Aby rozpocząć rekreacyjne nurkowanie przede wszystkim trzeba być w należytym stanie zdrowia. Ze względu na ciśnienia panujące na głębokości niezwykle istotne są zatoki oraz płuca, jakiekolwiek ich schorzenia wykluczają schodzenie pod wodę. Niewskazane będzie też scubowanie jeżeli ktoś ma nadciśnienie, padaczkę czy jakieś kłopoty z sercem.

Zaleca się żeby przed rozpoczęciem szkolenia dokładnie się zbadać u odpowiedniego lekarza, od którego otrzyma się zgodę na uprawianie tej aktywności. Koniecznym elementem przygotowania do samodzielnego zanurzania się jest kurs, składający się z części teoretycznej i praktycznej. W czasie takiego szkolenia przyszły scuba uczy się szeregu zagadnień teoretycznych, odbywa również pierwsze nurkowania szkoleniowe. Są one realizowane w asyście instruktora, uczącego odpowiedniego zachowania pod wodą i radzenia sobie z awaryjnymi sytuacjami.

Po pozytywnym zakończeniu kursu dostaje się uprawnienia, z którymi zależnie od federacji można nurkować na głębokość od 18 do 20 metrów. Jeżeli ktoś by chciał rozwijać się nieco bardziej, to może robić kolejne szkolenia, jakie poszerzą jego wiedzę i pozwolą na schodzenie na większą głębokość. W praktyce chcąc wchodzić na wyższe poziomy zaawansowania posiadać należy niezbędne doświadczenie, najlepiej udokumentowane przez jakiś innych nurków.

Kursy na wyższych stopniach również będą dużo bardziej wymagające niż te początkowe, gdyż na dużej głębokości każdy błąd tragicznie może się skończyć. A ci nurkowie, którzy mają pedagogiczne umiejętności, mogą się pokusić o zrobienie instruktorskich uprawnień. Wówczas będą mogli sami wykonywać szkolenia, pokazując podwodne życie następnym pokoleniom nurków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz